Türkiye'nin En Önemli İhracat Ürünleri

E- ihracat ve klasik ihracatın gelişmesi ile iç pazardan çıkarak dünyaya açılmak isteyen ihracatçılar, girişimciler, işletmeler ve firmalar için Türkiye'nin en önemli ihracat ürünleri nelerdir, GoTradeGo olarak bu yazımızda yer vereceğiz.

E-İhracat Yapacaklara 3 Öneri

Günümüzde, uluslararası taşımacılık sektörünün gelişmesi ve ödeme yöntemlerinin globalleşmesi sayesinde; dünyanın dört bir yanına ürün satmak ya da ürün almak son derece gelişmektedir. İhracata başlamadan önce bilmeniz gereken e-ihracat hakkında en önemli 3 şey hakkında GoTradeGo olarak bilgilere yer vereceğiz.

Bireysel İhracat Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ülkemizde ve dünyada ticaret yapmak ve bireysel ihracat yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu yazımızda GoTradeGo olarak bireysel ihracat hakkında bilinmesi gerekenler hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz.

İthalat Sorumlusu Nedir? Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

İhracat uzmanları satış ve pazarlama alanlarında varlık gösterirken ithalat sorumluları ithal ürünlerle, satın alma süreçleriyle ilgilenirler.

Uluslararası Ticaret Hakkında Öğrenmeniz Gereken 3 Şey

Günümüz dünya ekonomisinde, ulusların ekonomik gücü ve zenginliği, uluslararası finans piyasalarındaki etkinliği ve rekabeti ile ölçülmektedir. Globalde işinizi büyüterek, ihracat yaparak firmalar ve işletmeler döviz kazanarak işlerine yatırım yapabilirler ve daha fazla kullanıcıya ulaşabilirler.

İhracat Yol Haritası Nasıl Olmalı?

Peki ihracat yol haritası nedir ve nasıl olmalıdır? Bu yazımızda ihracat yol haritası nasıl olmalıdır ve kriterleri nelerdir konusunu sizler ile paylaşacağız.

Mikro İhracat Nedir?

Mikro ihracat nedir sorusunda kısaca " mini ihracat" cevabını verebiliriz.

İthalat Türleri Nelerdir?

İthalat, ithalatçıların bir ülkeye getirdiği yabancı menşeli mal, ürün ya da hizmetlerdir.

İhracat Türleri Nelerdir?

İhracat, bir ülkede üretilen ve başka bir ülkenin yerli halkı tarafından satın alınan mal ve hizmetlerdir.

İhracat & ithalata nasıl başlanır?

İhracata başlamak için, endüstriyi ve gerçek ihracat sürecinin nasıl işlediğini tam olarak anlamanız gerekir. Başarılı bir ticari süreç geçirmek istiyorsanız ihracata başlamadan önce dikkat etmeniz gereken konular vardır.

İhracat yaparken karşılaşılan zorluklar

Günümüzde gelişen teknoloji ile artan ihtiyaçlar, şirketlerin gelişimi, ülkelerin ekonomik kalkınması, ülkelerin birbiri ile olan siyasi ve ticari ilişkilerin artması ile ihracat kavramının önemi daha da artmıştır

İhracat elemanı nasıl olmalı?

İthalat-ihracat uzmanları uluslararası nakliyeyi koordine eden profesyonellerdir. Gönderileri takip etmek, gerekli evrakları hazırlamak, müşterilerle çalışmak ve gönderileri kategorize etmekle görevlidirler.

İhracat danışmanlığı

İhracatçı sıfatındaki firmalar veya diğer birimler ihracat konusunda ihracat yapacakları ülkelerin kültürel gereksinimlerini, işleyişlerini ve ilişkilerini yönetmek bu konuda profesyonel adımlar atmak amacıyla ihracat danışmanlığı kavramından yararlanırlar. İhracat danışmanlığı firmaların ihracat konusundaki adımlarını, hedef kitlesini ve ihtiyacı olduğu pazar ortamını oluşturmasında yol gösterme amacı güden ve ihtiyaç halinde ortaya çıkmış bir kavramdır.

Yurtdışı pazarına açılmak

İhracattan bahsederken yurtdışı pazarına açılma kavramından bahsetmeden tam bir fikir sahibi olmamız olanaksızdır. Öyle ki firmaların ihracat kararı almaları çok ciddi ve riskli bir hamledir. Firmalar sadece kendilerini değil bağlı bulundukları ülkeleri de temsil ederler ve o ülkedeki ekonomiyi de olumlu yönde etkilerler.

İhracat yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

İhracat yapmak basit bir tanımla tanımlanabilir olsa da niteliksel olarak belirli bir altyapı, istikrar, sistematik çalışma ve disiplin gerektiren ciddi bir husustur.

İthalat & İhracat nasıl yapılır?

İhracat, yurtiçinde üretilen bir ürünün ve hizmetin belirli planlamalar, stratejiler, yasalar doğrultusunda yurtdışına satılmasıdır

İhracat nedir?

Ülkelerin dış ticaret politikasının en önemli iki unsurundan biri olan ihracat yani dışsatım basit bir tanım ile ülkeye ait ürün veya hizmetlerin bedel karşılığında ülke dışına gönderilip satılmasıdır.
1 2 3 4
Whatsapp